Müügi- ja tagastustingimused

Veebipoe TENU.EE (edaspidi Veebipood) omanik on TENU-Talu OÜ (registrikood 16181713), Möldri küla, Saaremaa vald 93220 Eesti

 1. MÜÜGILEPINGU KEHTIVUS, KAUBA- JA HINNAINFO

  Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale võib lisanduda tasu kauba kätte toimetamise eest. Toote hind veebipoes võib erineda hinnast TENU-Talu tooteid füüsiliselt müüvates poodides.

  Kauba kätte toimetamise tasu sõltub Ostja asukohast ning kätte toimetamise viisist. Kätte toimetamise tasu kuvatakse Ostjale tellimuse vormistamisel. Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

 2. TELLIMUSE VORMISTAMINE

  Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohale toimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil.

  Tellimusest tulenev võlaõiguslik leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

  Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, või on tellimuse vormistamisel esinenud tehniline viga, teavitatakse sellest Ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kätte toimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

 3. TASUMISVÕIMALUSED

  Tellimuse eest saate tasuda otse läbi oma isikliku panga või oma pangakaardiga.

  1. EveryPay – kaardimakselahendus

   EveryPay pakub TENU-Talule turvalist makselahendust pangakaardiga. Aksepteerime Visa, Visa Electron ja MasterCard kaardimakseid. Rohkem infot www.every-pay.com

  2. Trustly - maksa otse läbi oma panga

   Maksa oma tellimuse eest turvaliselt oma isikliku panga kaudu. Makseteenust pakub Rootsi ettevõte Trustly! www.trustly.net

 4. KOHALETOIMETAMINE

  Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Euroopa Liidu riigid ning, erikokkuleppel Veebipoega, muud maailma riigid.

  Kauba saatmiskulud kannab sõltuvalt tellimuse suurusest ja tarneviisist Ostja või Veebipood. Vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.

  Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul Ostja määratud sihtpunkti kuni 10 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Väljaspool Eestit toimub kohale toimetamine kuni 20 kalendripäeva jooksul.

  Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

 5. TAGANEMISÕIGUS

  1. Kaupade tagastamine

   Pärast tellimuse kättesaamist on Ostjal õigus veebipoes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Taganemisõigus ei kohaldu, kui Ostjaks on juriidiline isik.

   14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Ümbervahetatav või tagastatav ese ei tohi olla kahjustunud ega kandmisjälgedega, see peab olema originaalpakendis ja toote küljes peavad olema kõik originaaletiketid.

   Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

   Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi saab küsida kaupmehe käest aadressilt teet.tenu@gmail.com

   • saata täidetud taganemisavaldus koos pakendis kaubaga hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest TENU-Talu posti aadressile.

   Kauba tagastamise kulud kannab Ostja, välja arvatud juhul, kui:

   • tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi)
   • kui Veebipood on andnud kaupadega kaasa koodi, millega saab tagastada kaupa pakiautomaadi abil ning see kood veel kehtib või

   Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

   Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel Ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel, kõik Ostjalt lepingu alusel saadud tasud. Kaup loetakse tagastatuks, kui see jõuab TENU-Talu aadressile.

   Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda Ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

  2. Kaupade ümbervahetamine

   Kaupade ümbervahetamine on taganemisõiguse erijuhtum, mille puhul Ostja tagastab kaubad samadel tingimustel, nagu sätestatud peatükis "5.1. Kaupade tagastamine", kuid ei soovi saada raha tagasi, vaid saada ostetud kaupade asemel sarnaseid kaupu samas või suuremas väärtuses. Vahetades kaubad suuremas väärtuses kaupade vastu, katab rahalise vahe Ostja.

   Ostetud kaupa saab ümber vahetada järgmistel viisidel:

   • saata täidetud taganemisavaldus koos pakendis kaubaga hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest  TENU-Talu aadressile, märkides selgelt, millise kauba vastu soovitakse kaup ümber vahetada või
   • Defektiga kaubad

    Veebipood vastutab Ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest Ostjale.

    Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile teet.tenu@gmail.com

    Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist Ostjale.

    Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood Ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

 6. OTSETURUSTUS JA ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE

  Veebipood kasutab Ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba Ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

  Veebipood saadab Ostjale uudiskirju ning pakkumisi Ostja e-posti aadressile ainult juhul, kui Ostja on selleks avaldanud soovi, sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

  Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

 7. VAIDLUSTE LAHENDAMINE

  Kui Ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-posti aadressile teet.tenu@gmail.com

  Kui Ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on Ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada http://www.komisjon.ee/. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada Ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

  Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi https://ec.europa.eu/consumers/odr/ poole.